12 kwietnia zwycięzca styczniowej licytacji w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Sieradzu, który wylicytował dzień w 15 Brygadzie Wsparcia Dowodzenia, spędził dzień na poligonie w Sokołowie

Zwycięzca licytacji Pan Michał Terka stawił się dziś do służby tuż przed godz. 8. Po przywitaniu z dowódcą 15 Brygady Wsparcia Dowodzenia gen. bryg. Mirosławem Siedleckim, poborowy udał się do magazynu aby dopasować mundur.

W pełnym umundurowaniu stawił się na placu zbiórki i z żołnierzami 15 BWD udał się na poligon w Sokołowie, gdzie czekał na niego atak chemiczny. Pan Michał musiał ubrać się w pełne oporządzenie chemiczne, w zadaniu pomagali mu żołnierze z 15 BWD. Po ataku chemicznym, należało odkazić sprzęt wojskowy, co musiał zrobić poborowy Terka.

Po zajęciach chemicznych, przyszedł czas na zamaskowanie pojazdów wojskowy, ale nie tylko - należało zamaskować również żołnierza Terkę. Było to niezbędnie do kolejnych zajęć, jakie były przygotowane w tym dniu.

Na poligonie nie mogło zabraknąć czołgania i strzelania z broni. - Wszystkie te czynności zwycięzca licytacji wykonywał poprawnie, powiedział Wiadomością24 mjr Mariusz Stefaniak, szef sekcji szkolenia.

Po ćwiczeniach na poligonie dowódca 15 BWD gen. bryg. Mirosław Siedlecki oprowadził poborowego po jednostce i zapoznał z najnowszymi osiągnięciami techniki łączności, jakimi dysponuje brygada. Poborowy Terka zwiedził Izbę Pamięci 15 Brygady Wsparcia Dowodzenia.

W najważniejszym miejscu dla historii jednostki, czyli w izbie pamięci, poborowy Terka został pasowany na honorowego żołnierza 15 Brygady Wsparcia Dowodzie. Na koniec wizyty w izbie wpisał się do księgi pamięci.

Oczywiście wojsko też musi się posilić. Ok. godz. 14 poborowy Terka wraz z dowódcą gen. bryg. Mirosławem Siedleckim zjedli obiad przygotowany przez żołnierzy brygady, oczywiście obiad był, spożywany w warunkach polowy.

W rozmowie z Wiadomościami24.pl z panem Michałem Terką, dowiedziałem się, że jest bardzo zadowolony z tego dnia i obiecał iż za rok będzie również brał udział w licytacji.

W tym miejscu zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji
.

W tym miejscu zapraszamy do obejrzenia filmu, zrealizowanego przez Sieradzką Telewizje Regionalną.

Współautor artykułu:

  • Bartosz Kucharski

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!