Młody podpalacz tuż przed przesłuchaniem Młody podpalacz tuż przed przesłuchaniem

Młody podpalacz tuż przed przesłuchaniem.

Ostatnimi czasy dość często na sieradzkich osiedlach płonęły kontenery na śmieci. Najwięcej spłonęło ich w nocy z poniedziałek na wtorek, wtedy jeszcze nieznany sprawca podpalił 20 kontenerów.

Zatrzymać tego sprawcę udało się dzięki zgłoszeniu jednego z pracowników cywilnych sieradzkiej policji. W nocy z środy na czwartek około godz. 23 zauważył on młodego mężczyznę stojącego obok jednego z kontenerów na śmieci, chwilę później kontener zaczął płonąć, naoczny świadek powiadomił sieradzką straż pożarną i policje. Stróże prawa na miejscu pojawili się po minucie, gdyż patrolowali sąsiednią ulicę, w odległości około 50 metrów od płonącego śmietnika zauważyli opisanego przez świadka mężczyznę, i postanowili go zatrzymać. Okazał się nim 18 letni mieszkaniec naszego miasta znany już sieradzkim policjantom.

Po przewiezieniu do komendy został poddany badaniu na zawartość alkoholu, z wynikiem prawie 2 promili alkoholu w organizmie. Jak poinformował mnie rzecznik sieradzkiej policji asp. Paweł Chojnowski, we wstępnym rozpytaniu 18 latek przyznał się do podpalanie śmietników, ale do tego aby go przesłuchać i postawić mu zarzuty trzeba poczekać na jego wytrzeźwienie. Jak powiedział dalej Chojnowski, 18 latek był już karany za tego typu przestępstwa. Podpalaczowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Wszystkie czynności w tej sprawi są prowadzone pod nadzorem sieradzkiej prokuratury i to ona podejmie decyzję co dalej z młodym podpalaczem.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!