Radosław Sikorski zdradził, że odradzał Lechowi Kaczyńskiemu lot do Smoleńska: "Szkoda, że mnie nie posłuchał" - powiedział.

Z dokumentów umorzonego śledztwa w sprawie Smoleńska wynika, że Radosław Sikorski dopiero w marcu 2010 uruchomił procedurę organizowania lotu do Katynia dla prezydenta Lech Kaczyńskiego. Pismo zawiadamiające o chęci wzięcia udziału w obchodach Smoleńskich, MSZ otrzymał już pod koniec poprzedniego roku."Odradzałem prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu ten wyjazd"- tak Sikorskitłumaczyłswoją opieszałość.

Sikorski odniósł się również do sprawy spalenia rzeczy po Tomaszu Mercie na terenie placówki MSZ-u. Szef MSZ, przyznał, że zrobiono to z sympatii do wdowy po, Tomaszu Mercie. Nie wiadomo jednak, dlaczego wcześniej nie powiadomił jej o tym fakcie.

Znajdź nas na Google+

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!