Na terenie Orlika, przy skrzyżowaniu ulic Ogrodowej i Leśnej stanęły urządzenia o tajemniczych nazwach: Grindbox, Manual Pad, Kicker, London Gap, Hubb i Wall.

Od 14 października w podpoznańskim Przeźmierowie słychać dźwięk deskorolek.
Przeźmierowo otworzyło nowy skatepark, wart 357 tys. złotych.

Na terenie obiektu fani sportów ekstremalnych mogą korzystać m.in. z:
Grindboxa, Manual Pada, Wyskoczni, London Gapa, Hubba i Walla. A także murków, podjazdów, poręczy i balustrady. Wszystko to mieści się na trzech położonych na sobie płytach, z których największa ma wymiary 40x13 m.

Łatwo nie było. 5 lipca gmina Tarnowo Podgórne ogłosiła przetarg na budowę skateparku w Przeźmierowie. Obiekt ulokowano przy boisku ORLIK. „Jeśli wszystko dobrze pójdzie, będzie gotowy już w te wakacje” - mówił sołtys wsi, Jacek Stypiński. Jednak nie wszystko poszło po myśli, a obiekt został oddany dopiero w październiku tego roku.

- Skatepark jest świetny, atmosfera, przygotowanie samego obiektu oraz wysokość przeszkód - ocenia młody skater Błażej Nowakowski. - Nigdzie nie jeździło mi się lepiej.

Jedni komentują a inni ostro trenują przed oficjalnym otwarciem obiektu.
- Łatwy dojazd komunikacją miejską z Poznania to wielki plus - ocenia skater Michał Kiwiorski. - Ale teraz trzeba się przygotować do zawodów...

Oficjalne otwarcie skateparku odbędzie się w niedzielę 21 października, o godzinie 12. Przecięcie wstęgi rozpocznie Zawody Skateboardowe o Puchar Wójta Gminy Tadeusza Czajki. Zawodnicy wystartują w dwóch konkurencjach:
Best Trick i Jam Deskorolkowy[/i] (grupowe przejazdy).

Wystartować może każdy - nie ma bowiem ograniczeń wiekowych. Zapisy i rozgrzewka zawodników - od 11.00.
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!