Znak Nowogardzkiego Klubu Rowerowego "BICYCL 50" Znak Nowogardzkiego Klubu Rowerowego "BICYCL 50"

Znak Nowogardzkiego Klubu Rowerowego "BICYCL 50"

Z pewnością wielu zwykłych zjadaczy chleba, zastanawiało się nad tym, jak sobie ułatwić dojazd do pracy, ewentualnie krótkie wycieczki po mieście. Jest pewien sposób - elektryczny rower YikeBike!

W Nowej Zelandii od pewnego czasu produkuje się rower bez pedałów. Być może technologia
produkcji i sposób jeżdżenia tym rowerem okażą się przełomem. Super nowoczesne jednoślady o nazwie YikeBike, to rowery, które napędzane są przez mały silnik elektryczny o mocy 1,2 kW. Po przejechaniu dystansu około 10 kilometrów konieczne jest ładowanie akumulatora tego wehikułu.

Rowerek ten, można z dziecinną łatwością złożyć i umieścić w poręcznej torbie, aby bez większego trudu wnieść go do biura czy domu. To cacko waży tylko ok. 10 kg! Według mnie za dużo i do noszenia może być niezbyt wygodne.

Pojazd można nabyć już za jedyne 4,9 tys. dolarów, a czas oczekiwania wynosi ok. miesiąca od chwili zamówienia.

Nie są to przeszkody dla zapalonych miłośników bicykla w takim wydaniu najważniejsze. Lecz w naszych warunkach?

Czy można się cieszyć, że odpada "ciężkie pedałowanie"? Uważam, że jest to kolejny przykład odbierania człowiekowi przyjemności płynącej z umiarkowanego wysiłku wpływającego pozytywnie na zdrowie. Dla małej grupy ludzi z problemami zdrowotnymi może być przydatny. Jedno jest pewne. Póki co, ja tego wehikułu nie kupię!

Uzasadnienie na stronie Bicycl

Moje Trzy Grosze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!