(© fot. Dariusz Smigielski / polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Jedną z popularniejszych atrakcji dla fanów sportów ekstremalnych jest z pewnością skok ze spadochronem, który mimo wysokiej ceny cieszy się dużym powodzeniem. Możliwość skoku z instruktorem sprawia, że skok ze spadochronem jest uważany za bezpieczniejszy od skoku na bungee.

Skoki spadochronowe, bungee - gdzie w 2017 roku zażyć prawdziwych emocji?

Amator skoków ze spadochronem z Warszawy ma do wyboru ofertę trzech firm, „SKYdive.pl”, „Skoczka”, będącego certyfikowanym ośrodkiem szkolenia lotniczego oraz szkoły spadochronowej „Omega”.

Ciężko tu mówić o bardziej zróżnicowanej ofercie. W każdej z nich skok tandemowy z instruktorem kosztuje tyle samo (600 zł) i odbywa się w tym samym miejscu, czyli na lotnisku w Chircynnie, w powiecie nasielskim, ok. 40 kilometrów od Warszawy. Wyjątkiem jest szkoła „Omega”, gdzie w ramach wakacyjnej promocji trwającej do 25 lipca, można skoczyć za 499 zł, oraz „Skoczek”, co piątek oferujący tandem za 550, a zdjęcia i film - za 100 zł.

Czytaj też:
Bungee w Warszawie. Zobacz gdzie możesz skoczyć


Różnice cenowe pojawiają się przy dodatkowych usługach, takich jak skoki grupowe. Tutaj najlepiej prezentuje się „SKYdive.pl”, gdzie za osobę zapłacimy 550, 540, 530 zł. odpowiednio dla grup 2, 3 i 4-osobowych, a dodatkowo w dwóch ostatnich wariantach otrzymamy promocyjne koszulki. W każdej z tych trzech firm nie są wymagane ubezpieczenie ani zaświadczenia lekarskie, poza szczególnymi przypadkami nadwagi czy epilepsji.

600 zł może się wydać sporym wydatkiem, jednak opinie ludzi, którzy spróbowali są jednoznaczne. - Wymaga trochę przygotowań, głównie psychologicznych, ale jak już się odważysz to wrażenie wolności jest nie do opisania" - mówi Tomek, który skakał na wakacjach w Hiszpanii.

Czytaj też:
Już w sobotę rusza cykl rowerowych gier miejskich ExCycle. Zobacz program


Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!

Czytaj także

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!