Aby cieszyć się piękną skórą na wiosnę, należy już dziś pomyśleć o zabiegach, które nam w tym pomogą. Niektóre z nich najlepiej wykonać w okresie jesienno-zimowym, kiedy skóra nie jest narażona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych

Jakim zabiegom należy się poddać, aby poprawić kondycję skóry, czym usunąć przebarwienia i blizny, jak poprawić stan naskórka i jego kondycję?

Przebarwienia, plamy, blizny to widoczne gołym okiem defekty kosmetyczne, których każdy z nas najchętniej by się pozbył.
Wydaje nam się jednak, że nie mamy na to ani czasu, ani środków finansowych. Często także nie posiadamy wiedzy na temat tego gdzie, jak i kiedy najlepiej wykonać zabieg poprawiający wygląd i kondycję naszej skóry, który pomoże nam w rozwiązaniu trapiącego nas problemu kosmetycznego.

Defekty kosmetyczne jak: przebarwienia, blizny czy plamy, nie wymagają intensywnego leczenia farmakologicznego, często wystarczą nieinwazyjne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej by zlikwidować problem. W celu ich usunięcia polecana jest laseroterapia. Zabieg powinien być przeprowadzony wyłącznie pod okiem wykwalifikowanego personelu i za pomocą certyfikowanego i bezpiecznego sprzętu – mówi Krzysztof Smolarski, prezes Firmy Consultronix SA, wyłącznego dystrybutora multifunkcyjnej platformy Harmony XL na rynku polskim.

Zabiegi laseroterapii można wesprzeć farmakoterapią, takie działanie dwubiegunowe z pewnością zwiększy szansę na uzyskanie pożądanego efektu – dodaje Prezes Smolarski.


Dlaczego warto korzystać z urządzeń certyfikowanych?

Ważne, aby świadomie wybierać miejsca, w których zabiegi wykonywane są bezpiecznymi, sprawdzonymi i posiadającymi niezbędne certyfikaty urządzeniami, gdyż tylko to zapewnia najwyższą jakość usługi. W ten sposób leczenie
przyniesie oczekiwane rezultaty, eliminując lub ograniczając możliwość wystąpienia skutków ubocznych przeprowadzanej kuracji.

Certyfikat zaświadcza o jakości urządzenia, jego bezpieczeństwie, a więc również o jakości i bezpieczeństwie usługi nim wykonywanej, co nabiera szczególnego znaczenia w usługach kosmetycznych i medycznych.

Bardzo istotna i pomocna w naszej pracy jest możliwość wykonania szerokiej kombinacji skutecznych zabiegów estetycznych i medycznych sprawdzonym i bezpiecznym urządzeniem – mówi dr Marta Raczkowska Muraszko, specjalista chirurgii plastycznej, członkini Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.

W dobie rozwijającego się polskiego rynku lasero­wych zabiegów estetycznych i medycznych wykorzystanie technologii np. Harmony XL stanowi dla nas i naszych klientów gwarancję bezpieczeństwa, jakości i skuteczno­ści zabiegów – dodaje Raczkowska Muraszko.

Kiedy najlepiej skorzystać z laseroterapii?

W grupie najpopularniejszych zabiegów, które najlepiej przeprowadzić już jesienią lub zimą, aby wiosną cieszyć się pożądanymi efektami, są te przy użyciu lasera.

Ważne, aby przy zabiegach laserowych unikać nadmiernego nasłonecznienia przynajmniej 4 tygodnie przed i po zabiegu – kontynuuje dr Marta Raczkowska Muraszko. W przypadku laseroterapii istnieje realne ryzyko powstawania przebarwień czy bliznowacenia skóry, a okres zimowy, niskie temperatury i brak intensywnego nasłonecznienia z pewnością pomogą w regeneracji wrażliwego, po zabiegu, naskórka – dodaje.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!