(© Mateusz Tęcza)

9 maja, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie oraz Klub Ludzi Aktywnych Zabiegani Częstochowa zorganizowały na promenadzie Czesława Niemena bieg w ramach akcji Polska Biega.

W sobotę, 9 maja, na terenie całego kraju odbyło się ponad pięćset takich imprez. W częstochowskim biegu na dystansie 3 kilometrów wzięło udział blisko pięćdziesięciu uczestników. Punktualnie, o godzinie 10, naczelnik Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Częstochowie Janusz Haszcz, powitał zebranych i zaproponował wspólne głośne odliczanie do początku startu. Sygnał do startu dał zastępca dyrektora MOSiR, Tomasz Łuszcz.

Trasę, którą należało pokonać, stanowił odcinek promenady od Centrum Handlowego do lasku aniołowskiego i z powrotem. Jak przystało na bieg typowo rekreacyjny, w którym najważniejszy jest udział w imprezie, wzięły w nim udział całe rodziny. Najmłodszy uczestnik pokonał trasę w wózku popychanym przez biegnącego tatę. Najszybszy zawodnik zameldował się na mecie po dziesięciu minutach i piętnastu sekundach (szczegóły w wynikach poniżej).

Pogoda dopisała, humory również, więc po biegu w sympatycznej atmosferze wśród wszystkich uczestników zostały rozlosowane nagrody i upominki przygotowane przez organizatorów i Urząd Miasta Częstochowa.

Galeria z biegu:
Galeria Polska Biega

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!