Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel 3:0. Siatkarze Skry krok od finału

Paweł Hochstim
Siatkarze PGE Skry Bełchatów mają powody do radości
Siatkarze PGE Skry Bełchatów mają powody do radości fot. Dariusz Śmigielski
W środę mecz z Jastrzębskim Węglem PGE Skra wygrała 3:2, ale tylko dwóch jej siatkarzy - Mariusz Wlazły i Pawel Zatorski - zagrało na swoim normalnym poziomie. W czwartek Skra pokonała jastrzębian 3:0.

Skra zagrała tak, jak przewidział to statystyk PGE Skry Bełchatów Fabio Storti. Bartosz Kurek i Michał Winiarski od samego początku grali znacznie lepiej, niż dzień wcześniej, a Wlazły już w pierwszym secie dołożył dwa asy serwisowe.

Przez większą część drugiego seta utrzymywał się remis lub jednopounktowe prowadzenie jednej z drużyn. A w końcówce zespół Lorenzo Bernardiego obronił dwie piłki setowe i doprowadził do gry na przewagi. Walkę Jastrzębskiego Węgla zatrzymał dopiero as serwisowy Miguela Falaski.

W trzecim secie Skra nie dała już rywalom żadnych szans.

Po dwóch meczach PGE Skra Bełchatów prowadzi 2:0. Trzeci mecz półfinałowy PGE odbędzie się we wtorek o godz. 17.30 w hali w Jastrzębiu-Zdroju. Zwycięstwo da Skrze awans do finału.

PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:19, 27:25, 25:20)

PGE Skra: Falasca, Kurek, Kłos, Wlazły, Winiarski, Pliński, Zatorski (libero) oraz Woicki, Możdżonek, Bąkiewicz. Trener: Jacek Nawrocki.
Jastrzębski Węgiel: Vinhedo, Kubiak, Holmes, Łasko, Bartman, Gawryszewski, Rusek (libero) oraz Bontje, Nemer, Violas, Bożko. Trener: Lorenzo Bernardi.