Śląsk Wrocław wygrał z osłabioną Koroną Kielce w Ekstraklasie

Patryk
Patryk
Op
W meczu II kolejki T-Mobile Ekstraklasy Śląsk Wrocław wygrywa na własnym stadionie z Koroną Kielce 2:0

Pierwsze minuty były dość spokojne. Obie drużyny nie zachwycały nas zbytnio swoją grą, lecz nie możemy powiedzieć, że brakowało akcji i strzałów, bo co jakiś czas szczególnie goście decydowali się na uderzenia z dystansu.

Natomiast Śląsk przeprowadzał ładne akcje, ale brakowało ostatniego podania. No, ale to wszystko były tylko przebłyski, a cały obraz spotkania nie wyglądał zbyt optymistycznie.

W 23. minucie bramkarz Korony sfaulował Sobotę, który próbował go minąć. Sędzią bez wątpliwości podyktował rzut karny oraz wyrzucił Małkowskiego. Do "11' podszedł Cetnarski i wykorzystał ją, ale z problemami bo dopiero dobijając piłkę, ponieważ pierwsze uderzenie obronił rezerwowy Szlakotin. Minutę po utracie gola główka wyrównał Stano, ale bramka nie została uznana, ponieważ padła ze spalonego.

W 40. minucie zmierzająca piłkę do pustej bramki ręka zatrzymał Lisowski i mieliśmy kolejna czerwoną kartkę i kolejnego karnego. Tym razem pewnie wykonał go Cetnarski.

Druga połowa zaczęła się od zdecydowanej przewagi i dominacji Wrocławian. Piłkarze Oresta Lenczyka praktycznie nie oddawali piłki i całkowicie zamknęli gości na własnej połowie. Oddawali bardo dużo groźnych strzałów, po których duże problemy miał Szlakotin.

W kolejnych minutach spotkania poziom gry wyraźnie osłabł. Śląsk nie grał już tak dobrze i nie atakował tak groźnie jak wcześniej mimo przewagi dwóch zawodników na boisku. A Korona zaczynała powoli dochodzić do głosu i miała coraz lepsze okazje.

W końcowych minutach piłkarze z Wrocławia nadal atakowali, ale atak pozycyjny w ich wykonaniu wyglądał fatalnie. Odnotować warto tylko uderzenie z 86 min. gdy piłka uderzyła w słupek. Pierwsze zwycięstwo gospodarzy w lidze w tym sezonie i pierwsze zwycięstwo od kilku spotkań.

Śląsk Wrocław 2:0 Korona Kielce