Dziś poznaliśmy szczegóły tegorocznej Industriady, czyli święta Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Skala imprezy robi wrażenie - jej sympatycy będą mieli do wyboru ponad 300, w większości niebiletowanych, darmowych wydarzeń w 42 zabytkach na terenie 27 miast całego regionu. W tym roku Industriada po raz pierwszy trwać będzie dwa dni. Już 12 czerwca w części zabytków rozpocznie się kulturalny "rozruch", podczas którego można będzie wysłuchać akustycznego koncertu zespołu Oberschliesen, Józefa Skrzeka, czy wziąć udział w nocnym górniczym nordic walking. To jednak będzie dopiero przygrywka do tego, co wydarzy się dzień później.

Jeśli jednego wieczora można wysłuchać koncertu Brodki, Kapeli ze Wsi Warszawa, Nocnej Zmiany Bluesa i Oberschlesien, obejrzeć w plenerze "Paciorki jednego różańca" Kazimierza Kutza, a na dokładkę popłynąć Kanałem Gliwickim, to znaczy, że w ów wieczór odbywa się Industriada. Od rozpoczęcia tegorocznej edycji święta Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego dzielą nas niewiele ponad dwa tygodnie.

Poza ofertą typowo kulturalną organizatorzy przygotowali możliwość zajrzenia w miejsca, gdzie normalnie nie ma wstępu (będzie można zatem wjechać na ponad 60-metrową wieżę wyciągową kopalni Murcki - Staszic, by stamtąd spojrzeć na Nikiszowiec), bądź wzięcia udziału w nieoczywistych przedsięwzięciach takich chociażby jak Światowy Konkurs Gotowania Żuru Śląskiego. Aby ułatwić szybkie przemieszczenie się między obiektami, gdzie odbywać się będą wydarzenia Industriady na czas imprezy uruchomionych zostanie 8 bezpłatnych linii, które obsługiwać będą specjalnie oznakowane busy.

Wejść będzie można do nich na 20 przystankach położonych obok zabytków, w centrum przesiadkowym obok Muzeum Śląskiego oraz w dwóch punktach przesiadkowych (jeden znajdować się będzie obok Królowej Luizy w Zabrzu, drugi obok Parku Tradycji w Siemianowicach Śląskich). Partnerem Industriady zostały też Koleje Śląskiego, które przygotowały 25 tysięcy kuponów, upoważniających do dwóch bezpłatnych przejazdów 13 czerwca. Będą one dostępne od najbliższego wtorku (2 czerwca) m.in. w obiektach uczestniczących w tegorocznej Industriadzie, w specjalnych punktach INDUinfo. [zaj_kat] Większość industriadowych imprez jest dostępna za darmo, ale są pewne wyjątki.

Takim wyjątkiem jest chociażby wieńczący tegoroczne święto koncert muzyków NOSPR, Jimka oraz Miousha na terenie kompleksu "Królowa Luiza" w Zabrzu. Jak podali wczoraj organizatorzy rozeszła się już większość z 2500 przygotowanych na tą okazję biletów. Kto chce wziąć udział w tym wydarzeniu, ten powinien się śpieszyć. Na niektóre imprezy (choć są darmowe) obowiązuje wcześniejsza rezerwacja i w takim przypadku konieczny jest kontakt z gospodarzem obiektu, gdzie będą się one odbywać. W niektórych obiektach dzieci muszą być pod opieką dorosłych.

W przypadku browarów udział w zwiedzaniu mogą brać tylko osoby pełnoletnie. Osobom zainteresowanym udziałem w Industriadzie rozeznanie się w warunkach uczestnictwa ma ułatwić wyszukiwarka wydarzeń na stronie industriada.pl oraz zakładka Moja Industriada. W tym roku po raz pierwszy uruchomiona zostanie też infolinia (nr 537 - 368 - 414 oraz 794 - 924 - 881) działąjąca 12 czerwca od godz. 9.00 do północy i 13 czerwca od godziny 8.00 do godziny 1.00 w niedzie

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: