Monika Cetera Monika Cetera

Monika Cetera (© Udostepnione prz Pro Bono Public Relations)

Śląska dziennikarka, Monika Cetera, znalazła się w gronie finalistów unijnego konkursu „Europa dla pacjentów”.

- Konkurs „Europa dla pacjentów” jest organizowany od 3 lat przez Komisję Europejską - informuje Małgorzata Sznicer ze Stowarzyszenia Pro Bono Public Relations. - Promuje publikacje o tematyce zdrowotnej, których autorami są dziennikarze z 27 krajów Unii Europejskiej. W tegorocznej edycji na uznanie jury zasłużył tekst Moniki Cetery, pt. „Przyszłam tu leczyć zęby, nie rzucać palenie”. Został wyróżniony spośród 498 artykułów napisanych przez 358 autorów.

Wszystkie finałowe teksty krajowego szczebla po przetłumaczeniu na język angielski będą opublikowane w katalogu konkursowym i umieszczone na stronie internetowej konkursu. Finalistów etapu europejskiego poznamy 31 stycznia 2012 roku, podczas oficjalnej gali w Brukseli. Nagrody pieniężne zostaną przyznane za trzy pierwsze miejsca w kategorii głównej oraz za najlepszy tekst w kategorii specjalnej o szkodliwości palenia, w której został nominowany tekst Moniki Cetery, opublikowany na jednym ze śląskich portali internetowych.

W poprzednich edycjach finalistami krajowymi byli jedynie dziennikarze mediów ogólnopolskich, m.in. „Polityki” i „Przekroju”. Obok śląskiej dziennikarki , w europejskim finale, znalazła się Maria Lesińska-Kozioł z „Dziennika Polskiego”.

Współautor artykułu:

  • Barbara Podgórska

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!