Na Śląsku działa nowy portal internetowy www.ChcePomoc.org.pl ułatwiający organizacjom pozyskiwanie wolontariuszy.

W Polsce z roku na rok spada aktywność wolontariuszy – uważa Anna Nawrot, prezes
rudzkiego Stowarzyszenia Wspierania Ekonomii Etycznej „Pro Ethica”. Sposobem na zwiększenie zainteresowania ludzi działaniami prospolecznymi może być szukanie wolontariuszy w internecie. Dlatego właśnie wymyśliliśmy Internetowe Centrum Wolontariatu, ułatwiające organizacjom pozarządowym w Rudzie Śląskiej i w miastach ościennych skuteczne pozyskiwanie wolontariuszy, a osobom wrażliwym na krzywdy społeczne możliwość znalezienia odpowiedniego dla siebie wolontariatu.

– Zachęcamy organizacje do zarejestrowania się na stronie i umieszczania ogłoszeń o prowadzonych wolontariatach – dodaje Arkadiusz Nawrot. – Portal będzie promowany w szkołach, parafiach, organizacjach pozarządowych oraz lokalnych mediach, co zwiększy szanse na pozyskanie wolontariuszy do umieszczanych tam ogłoszeń. Dostępne oferty można filtrować według czasu, którym dysponuje wolontariusz, grupy, z którą chciałby pracować i rodzaju wykonywanych zajęć. Organizacje dodając ofertę wolontariatu powinny dokładnie opisać kogo szukają, zaplanować kiedy i czym zajmować się będzie wolontariusz, bo to gwarantuje lepszą współpracę.

Serwis internetowy ChcePomoc.org.pl powstał na potrzeby Rudzkiego Centrum Wolontariatu wspieranego przez Miasto Ruda Śląska. Jest także finansowany w ramach projektu Kopalnia Talentów, realizowanego przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Honorowy patronat nad projektem objął Prezydent Miasta Ruda Śląska.

Rejestrując organizację w serwisie można atrakcyjne zaprezentować się w internecie, dotrzeć do większej grupy odbiorców, pozyskać do współpracy odpowiedniego wolontariusza i skuteczniej realizować swoje zadania. W razie problemów przy korzystaniu z serwisu autorzy - członkowie stowarzyszenia „Pro Ethica” służą bezpłatną pomocą:
biuro@proethica.pl
tel: 32 450-90-16.

Namawiają też do wysyłania zdjęć wolontariuszy. Serwis jest w fazie testowej. Autorzy czekają na informacje, jakie usprawnienia należałoby w nim wprowadzić: admin@chcepomoc.org.pl.

Współautor artykułu:

  • Barbara Podgórska

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!