Kajtek i Kaśka - tak mają na imię młode bociany z Przygodzic, które możemy oglądać na żywo. Projekt obserwacji kamerą internetową gniazda bocianów białych „Blisko bocianów” prowadzony przez Południowowielkopolską Grupę Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków (PwG OTOP) przy współpracy m.in. Gminy Przygodzice ma na celu przybliżenie wszystkim miłośnikom przyrody życia bociana białego.

Kamera umieszczona jest na specjalnym wysięgniku, odchylonym w bok, by ptaki mogły bezpiecznie i bez problemu siadać na gnieździe. Tym samym nie zakłóca ona normalnego trybu życia bocianów, jest bowiem przez nie traktowana jako stały element otoczenia gniazda.

Jak w najlepszej jakości oglądać bociany?Można to robić prosto ze strony głównej projektu "Blisko bocianów" ale można także oglądać je przez Winampa. Oto jak tego dokonać:
1. Otwieramy program Winamp i klikamy na Bibliotekę multimediów (ML) tak jak na zdjęciu pierwszym.
2. Otwiera nam się Biblioteka multimediów. Z listy po lewej wybieramy Shoutcast TV (zdj. 2) i czekamy aż załaduje się biblioteka którą wybraliśmy.
3. W polu Search wpisujemy "polska" co spowoduje wyświetlenie jednej tylko stacji telewizyjnej. Klikamy na nią dwukrotnie i cieszymy się widokiem bocianiej rodziny.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!