Co roku odnotowuje się coraz więcej zachorowań na nowotwory skóry, m.in. czerniaka. W związku z nadchodzącym okresem letnim oraz urlopowym, będziemy narażeni na wzmożone działanie promieniowania słonecznego, niebezpiecznego dla skóry.

Wielkopolskie Centrum Onkologii już po raz III organizuje kampanię profilaktyczną dotyczącą nowotworów skóry - "Słonecznie - bezpiecznie".

Realizację tegorocznej kampanii profilaktyki nowotworów skóry „Słonecznie - bezpiecznie” zainicjował happening zorganizowany przy współpracy z uczniami Zespołu Szkół Komunikacji w Poznaniu. Przemierzając ulice Poznania na trasie: Fredry - 27 grudnia - Półwiejska - Kupiec Poznański, uczestnicy pochodu głosili zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem i informowali o sposobach profilaktyki nowotworów skóry.

Zakład Epidemiologii i Profilaktyki Nowotworów przekazał materiały edukacyjne, umożliwiających przygotowanie ulotek i transparentów.

Jako kolejna odsłona akcji, w dniach 16-17.06.2011 w godzinach 9-16, w Wielkopolskim Centrum Onkologii, lekarze onkolodzy przeprowadzać będą badania stanu skóry. Badania dnia pierwszego będą odbywać się w Rotundzie, natomiast w piątek w Sali 1325 na I piętrze na terenie Zakładu Radioterapii II.

Zapisy będą odbywać się od 9, każdego dnia przed badaniami - limit przyjęć to 100 osób dziennie. Prosimy o zabranie dokumentów tożsamości ze zdjęciem.

Elementem edukacyjnym podczas naszej kampanii będzie punkt promujący zdrowy styl życia oraz zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem.

Zapraszamy do udziału w przygotowanych propozycjach w ramach kampanii.

Szczegółowych informacji udziela Komitet organizacyjny kampanii. Kontakt: Magdalena Kucuń (magdalena_kucun@op.pl, tel 061 885 0850).

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!