Nasz młody kolega, w tekście pt. "Rzecznik Praw Opozycji", nadał właściwe brzmienie konstytucji i ustabilizował w ten sposób pozycję prezydenta Kaczolandii. Pozycja brata - prezesa bronionej mniejszości, zasługuje również na coś ekstra.

Ponieważ nasz młody kolega nadał właściwe brzmienie Konstytucji i ustabilizował w ten sposób pozycję prezydenta Kaczolandii, nie pozostaje mi nic innego, jak ogłosić konkurs na nazwę aktu prawnego, który na zawsze unormuje stanowisko głównego rozgrywającego - brata.

W tym miejscu mam pretensje do niejakiego Palikota, że ze świńskim ryjem wystąpił w programie o piłce, boć przystojne oblicze Listkiewicza żadnego podobieństwa do tego symbolu szlachetności pojmowanej inaczej nie wykazuje. Inaczej jest w przypadku drugiego prezesa, który dla poprawienia swego image ma podobno przejść szkolenie. Prominentny działacz PiS powiada jednak, że: "Prezes to twarda sztuka, ma swoje przyzwyczajenia, nawyki i trudno będzie komukolwiek to zmienić. "Zwłaszcza, że on ciężko przyjmuje krytykę.

I słusznie. Krytyka jest spiskiem wrażych spisków i należy ją zwalczać. Przecież, jakby się tak dobrze zastanowić, to jego zasługi byłyby nie do przecenienia. W pojedynkę dałby radę całej komunie - przed, w trakcie i po Solidarności - gdyby... nie wychowanie tam, gdzie przez płoty się nie skacze. Można jednak zrekompensować sobie te braki, podskakując na mównicy sejmowej, mieszając z błotem ludzi, którzy poddani byli presjom i represjom, ponosili z tego tytułu określone konsekwencje i przeżywali osobiste dramaty. Zapewne prezes, postawiony w obliczu faktów oraz w określonych sytuacjach, świeciłby przykładem bohaterstwa. Niestety, pies z kulawą nogą nie chciał go aresztować, o torturach w trakcie przesłuchań nie wspominając.

Wśród wielu ludowych mądrości jest i takie przysłowie „ten się nie myli, kto nic nie robi”, dlatego bezcelowe byłoby tutaj roztrząsanie wypowiedzi panów Niesiołowskiego, Czumy, Komorowskiego i innych. Epatuje nimi prasa, radio i telewizja. Gdyby jednak ludzie atakowani przez prezesa PiS chcieli odpowiedzieć na podobnym poziomie, zapewne nie skończyłoby się na stwierdzeniu o „siedzeniu z kotem w pokoju”. Mogliby sięgnąć do przysłowiowego trupa w szafie, i zadać pytanie, które już dawno na forum padło:

"Czym, aż tak bardzo mógł zaimponować władzy ludowej żołnierz AK Rajmund Kaczyński, że władza otoczyła jego samego, jego żonę z AK i dzieci szczególną troską. Dostał apartament na Żoliborzu, zostaje zatrudniony na Politechnice Warszawskiej. Dzieci akowca biorą udział w filmie. Syn Jarosław Kaczyński nie zostaje internowany mimo, że był w kręgu doradców Lecha Wałęsy, a po odmowie podpisania lojalki zostaje zwolniony do domu". ~maxx

Zauważyliby również wypowiedź z pewnego blogu:
"[…] Rajmund Kaczyński miał w życiorysie piękną, powstańczą kartę. Niestety, za komuny ostro kolaborował z partią, organizując na tak zwanej peerelowskiej „Sorbonie” przy Politechnice Warszawskiej specjalne 2-letnie kursy wyłącznie dla kacyków komunistycznych, po których ukończeniu wybrańcy dostawali dyplomy ukończenia studiów wyższych".

Patrzę na poczynania obu braci z zażenowaniem, a jako satyryczny suplement załączam piosenkę z Kabaretu Starszych Panów tanie dranie.

Moje Trzy Grosze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!