Koronavirus MERS źródło - http://www Koronavirus MERS źródło - http://www

Koronavirus MERS źródło - http://www.youtube.com/watch?v=DRFt0JIO-s8 (© print screen)

Nowy wirus o nazwie MERS powoli rozprzestrzenia się na Bliskim Wschodzie. Dotarł również do krajów europejskich. Do tej pory uśmiercił 45 osób. Sytuacji bacznie przygląda się Światowa Organizacja Zdrowia

Jak informuje The New York Times, pochodzenie jak i sposób rozprzestrzeniania się wirusa nie jest dokładnie znany. Wiadomo jedynie, że wirus ten ściśle powiązany jest ze znanym już wirusem SARS. Wszystkie rozpoznane przypadki zachorowań (84) miały miejsce na terytorium Arabii Saudyjskiej oraz innych krajów Bliskiego Wschodu. Przypadki zachorowań w innych regionach świata były zawsze powiązane z osobami, bądź ich bliskimi, którzy przebywali w Arabii Saudyjskiej lub krajach ościennych. Śmiertelność wśród zarażonych osób wynosi ponad 50%..

W obawie przed gwałtownym rozprzestrzenianiem się wirusa, Arabia Saudyjska przestrzega, by kobiety w ciąży, dzieci, osoby starsze jak i cierpiące na przewlekłe choroby zrezygnowały z udziału w październikowej pielgrzymce do Mekki, która przyciąga około trzech milionów ludzi.

Wirus MERS bardzo szybko może z problemu lokalnego stać się problemem globalnym. Zachorowania odnotowywano również w Europie, najczęściej wśród osób powracających z krajów Bliskiego Wschodu. Choroba jest zakaźna.|
Początkowe objawy do złudzenia przypominają przeziębienie a później grypę. W kolejnych fazach ataku wirusa dochodzi do problemów z oddychaniem oraz uszkodzenie nerek.

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!