Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Smutny debiut poetycki "Don Kichotki" w klubie "Karuzela"

Redakcja
Klub studencki "Karuzela" w Warszawie. Własnie w nim zaczęła się kariera "Don Kichotki" oraz zakończono ogólnopolski konkurs pt. "Niepełnosprawnych w oczach świata".
Klub studencki "Karuzela" w Warszawie. Własnie w nim zaczęła się kariera "Don Kichotki" oraz zakończono ogólnopolski konkurs pt. "Niepełnosprawnych w oczach świata". Marek Krauss
"Don Kichotka" spotkała się z niezrozumieniem swoich wierszy. Padły słowa, że "skoro nie pisze jak sławna poetka Szymborska, to jej wiesze są nic nie warte".

Przed swoim debiutem, "Don Kichotka" otrzymała dziwny telefon od organizatorki spektaklu. Usłyszała, że jej wiersze są tandetne, nic nie warte i nadają się jedynie dla przedszkolaków, którzy nie rozumieją czym jest prawdziwa poezja. "Don Kichotka" dowiedziała się, że jej twórczość jest na poziomie "debila", stosuje rymy częstochowskie i gdyby organizatorka dostała wiersze dwa tygodnie wcześniej, nie zgodziłaby się na ich odczytanie.

"Don Kichotka" usłyszała również od aktorki Aleksandry, że wiersze naruszają jej godność artystyczną. Użyła takich słów, chociaż wiedziała, że zwraca się do osoby sparaliżowanej, dla której pisanie jest terapią pomagającą walczyć z chorobą.

Przecież "Don Kichotka" nigdy nie naśladowała innych poetów, ponieważ ma własny, niepowtarzalny styl pisania, tzw. rymowanego. Jej wiersze nie są wypełnione bólem i agresją, lecz radością życia. Debiut autorki miał być symbolem nadziei dla osób niepełnosprawnych, które się poddały. Właśnie w tym celu został zorganizowany ogólnopolski konkurs pt. "Niepełnosprawni w oczach świata". Gdyby nie słowa otuchy Warszawskiego Nikifora, "Don Kichotka" byłaby gotowa zrezygnować ze swojego debiutu. Niestety, słowa pani Aleksandry, "Don Kichotka" zapamięta do końca życia.

Debiut poetycki "Don Kichotki" oraz zakończenie całego konkursu przypadły na 16 listopada. W klubie studenckim "Karuzela" w Warszawie, na jej występ przyszedł tłum młodzieży i najbliżsi przyjaciele.

Organizatorka spektaklu rozpoczęła od ogłoszenia nazwisk laureatów konkursu oraz odczytała ich prace. Pomagali jej młodzi aktorzy, jeden z nich tańczył nawet "w rytm" słów wiersza. Na koniec odbył się debiut "Don Kichotki". Pani Aleksandra oraz aktorzy odczytali jej wiersze, przy niektórych z nich zaprezentowano pantomimę.
Głównym sponsorem imprezy był klub "Karuzela" oraz pani Ewa Kuczmar ze stoiska "Lampy, Żyrandole oraz Lustra" w domu towarowym "Jupiter Centrum" w Warszawie. Patronem medialnym był Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie, a pomysłodawcą debiutu "Don Kichotki" w ramach programu "Centrum Sztuk ART-BRUT", Warszawski Nikifor.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto