Zdaniem meteorologów główna śnieżyca osłabła, ale wciąż mogą występować intensywne opady śniegu Zdaniem meteorologów główna śnieżyca osłabła, ale wciąż mogą występować intensywne opady śniegu

Zdaniem meteorologów główna śnieżyca osłabła, ale wciąż mogą występować intensywne opady śniegu.

Co najmniej dziewięć osób zginęło w śnieżycach jakie nawiedziły w ostatnich dniach północno-wschodnie stany USA. Intensywne opady śniegu sparaliżowały transport i pozbawiły prądu 700 tysięcy gospodarstw.

Gwałtowna burza śnieżna przeszła wzdłuż wybrzeża Atlantyku w USA nad stanami New Jersey, Nowy Jork, Connecticut, Massachusetts, Nowa Anglia, Rhode Island i Maine. Zahaczyła także o Kanadę. W Nowym Brunszwiku, na Wyspie Księcia Edwarda i na Nowej Szkocji ogłoszono stan pogotowia. W niektórych miejscach spadło nawet metr śniegu. Grzęzły nawet pługi do odśnieżania. Opadom towarzyszyły silne porywy wiatru.

Na obszarach dotkniętym kataklizmem mieszka 40 mln osób. Gubernatorzy pięciu stanów musieli ogłosić stan wyjątkowy. Jak podaje TVN Meteo, zginęło co najmniej dziewięć osób. Część z nich poniosła śmierć w wypadkach samochodowych.

W piątek zadecydowano o wyłączeniu elektrowni atomowej Pilgrim w Plymouth. Linie energetyczne zrywały się pod naporem wilgotnego śniegu i łamanych gałęzi. 700 tys. gospodarstw domowych pozbawionych było elektryczności. W Nowym Jorku zamknięto trzy główne lotniska, a na północno-wschodnich trasach wstrzymane zostały kursy pociągów. Policja poruszając się na skuterach śnieżnych pomagała kierowcom uwięzionym w zaspach.


Zdaniem meteorologów główna śnieżyca osłabła, ale wciąż mogą występować intensywne opady śniegu. Do poniedziałku padać ma m.in. na terenach Kolorado, Nebraski, Dakoty Północnej i Południowej, Minnesoty i Wyoming. W wyniku śnieżyc może dojść do podtopień. Niewykluczone, że pojawią się ona na terenach spustoszonych przez ubiegłoroczny huragan Sandy.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!