Drogi będą śliskie, a kierowcy muszą zarezerwować kilka minut więcej przed podróżą, aby odśnieżyć samochody Drogi będą śliskie, a kierowcy muszą zarezerwować kilka minut więcej przed podróżą, aby odśnieżyć samochody

Drogi będą śliskie, a kierowcy muszą zarezerwować kilka minut więcej przed podróżą, aby odśnieżyć samochody.

W sobotę nadal w wielu miejscach w kraju będzie padać śnieg. Drogi będą śliskie, a kierowcy muszą zarezerwować kilka minut więcej przed podróżą, aby odśnieżyć samochody.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wszystkie krajowe drogi są przejezdne. Pracowało nad tym 269 pojazdów do odśnieżania. Nad ranem trudne warunki panowały w województwach kujawsko-pomorskim, podlaskim i wielkopolskim. Widoczność ograniczała także gęsta mgła.

Zobacz także: Pogoda na weekend. Przed nami intensywne opady śniegu

W ciągu dnia opady śniegu spodziewane są na północy, na wschodzie i częściowo, na zachodzie kraju. Jak podaje TVN Meteo, może tam spaść od 1 do 3 cm śniegu. Drogi będą śliskie, a widoczność będą ograniczały lokalne mgły. Słupki rtęci pokażą od -3 st. C na na Suwalszczyźnie do -1 st. C na Pomorzu i w centrum. Będzie wiało umiarkowanie i dość silnie z zachodu i północnego zachodu. Biomet okaże się niekorzystny. Dla kierowców oznacza to problemy z koncentracją.

Zobacz także: Śnieżyca w USA. Ma spaść metr śniegu

Dla wszystkich zmotoryzowanych Wiadomości24.pl polecają poradnik o bezpiecznej jeździe zimą. Szerokiej drogi!


Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!