Sokół Millenium z Gwiezdnych Wojen, Taj Mahal czy Titanic - makiety tych trzech obiektów zobaczą widzowie na wystawie budowli z klocków LEGO, która potrwa od 6 maja do 21 czerwca w PGE Arena w Gdańsku.

- Budowanie z klocków jest obecnie dla wielu osób jedną z najbardziej popularnych form rozrywki. Możliwości budowania, jakie dają klocki, są właściwie nieograniczone. Ograniczenia te występują jedynie w warunkach domowych, gdzie ilość miejsca, czas i finanse nie pozwalają tworzyć budowli na wielką skalę - tłumaczy Rafał Szymański, organizator.

Eksponaty będą prezentowały postacie, miejsca, a także wydarzenia znane z bajek czy filmów, jak również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne. Oprócz słynnego Titanica zobaczymy też makietę "Stanu wojennego" z Pewexem, barem mlecznym i supersamem. Gratką dla najmłodszych będzie interaktywna mapa Europy wskazująca m.in. granice państw oraz ich flagi. Będzie też muzycznie - wielkiej radości dostarczy nam makieta edukacyjna z instrumentami i historią ich powstania. Pojawi się też sporo budowli unikatowych, takich jak mistrz Yoda z Gwiezdnych Wojen, Super Star Destroyer, Millenium Falcon czy Taj Mahal.

Czytaj także: IPN wraca do gry. Premiera planszówki "Obrony Lwowa' już w czerwcu


Wyjątkowym dodatkiem będą eksponaty autorskie, m.in. Pałac Kultury, repliki pojazdów z czasów PRL, makieta "Atak Hord" na której znajduje się około 3500 minifigur czy makieta lotniska z kilkunastoma reprodukcjami samolotów z okresu I i II wojny światowej. Dodatkowo, w Gdańsku znajdzie się też strefa do zabaw Duplo, stoliki do zabawy klockami Lego oraz przestrzeń do tworzenia konstrukcji z ogromnych klocków.

Dzieci, które własnoręcznie wybudują pojazdy będą mogły przetestować je na specjalnie przygotowanych torach zjazdowych.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!