Polski producent autobusów Solaris wchodzi na kolejny, osiemnasty już zagraniczny rynek. 320 pojazdów, jakie dostarczy ateńskiemu przedsiębiorstwu komunikacji miejskiej E.THE.L., to jednocześnie największe jednorazowe zamówienie w historii firmy.

Zamówienie warte ponad 80 mln euro obejmuje dostawy do Aten 220 autobusów Solaris Alpino o długości 8,6 metra oraz 100 przegubowych autobusów Solaris Urbino 18. Zgodnie z umową, dostawy autobusów rozpoczną się w ciągu pół roku od podpisania kontraktu.

Wszystkie autobusy będą wyposażone m.in. w specjalny system klimatyzacji przeznaczony dla krajów o ciepłym klimacie, elektryczną rampę dla wózków inwalidzkich, system monitoringu, kabinę kierowcy z elektrycznie zamykaną szybą i rolety na bocznych szybach. Solarisy Alpino będą napędzane silnikami spełniającymi normę Euro 4, natomiast przegubowe Solarisy Urbino 18 będą posiadać jednostki napędowe spełniające normy czystości spalin Euro 5.

Dotychczasowe rekordowe zamówienia firmy Solaris to: kontrakt z BVG Berlin na 260 autobusów podpisany w roku 2004, umowa z RTA Dubaj na 225 Solarisów z roku 2007 i umowy z MZA Warszawa na 150 autobusów podpisywane w roku 2007 i 2008.

Firma E.THE.L zajmująca się transportem autobusowym w Atenach i w regionie ateńskim, posiada ponad dwa tysiące klimatyzowanych i niskopodłogowych autobusów. Kursują one na 326 liniach. W mieście jest 7 zajezdni autobusowych.

Źródło: Solaris

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!