Problem wód gruntowych to zmora dla wielu wykonawców inwestycji budowlanych. Z takim wezwaniem uporać się musi Solec Kujawski przy budowie arterii drogowej pod torami magistrali kolejowej.

Jedni z mieszkańców Solca Kujawskiego mówią o nim bezkolizyjny tunel drogowy, inni nazywają przyszłym wiaduktem kolejowym. Choć zdania na ten temat można mieć różne, wykonawcy trwającej od wiosny inwestycji na obecnym etapie uporać się muszą z problemem wód gruntowych.

W przeciągu ostatnich tygodni za pomocą systemu pomp prowadzono prace drenażu gruntu w celu jego odwodnienia i "kontrolowanego" osuszenia. Tak przygotowane podłoże ziemne wykopu pozwala wykonawcom na wykonanie kolejnego etapu robót, polegającego na wylaniu tzw. betonowej plomby izolującej. Wylane w ten sposób masy betonu tworzyć będą warstwę ochronną dla podłoża przyszłej konstrukcji drogowej.
----------------------------------------------------------------------------------------

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!