MillwardBrown SMG/KRC przeprowadził dla RMF FM sondaż, w którym zapytał o oceny dla ministrów. Najgorzej wypadł Bartosz Arłukowicz, tylko nieco lepiej Joanna Mucha.

Skala ocen, jak w szkole, wynosiła od 1 do 6. Próbę przeprowadzono na 1000 osobach. Najgorzej wypadł Bartosz Arłukowicz - 2,40. Joanna Mucha otrzymała notę 2,65, Władysław Kosiniak - Kamysz i Donald Tusk uzyskali po 2,61.

Najlepiej ocenianym ministrem w rządzie jest Radosław Sikorski - 3,50. Na drugim miejscu jest Bogdan Zdrojewski - 3,43, trzecie miejsce zdobyła Elżbieta Bieńkowska - 3,34. Na czwartym miejscu znalazł się Marek Sawicki 3,27.
Na pytanie, kto powinien odejść z rządu, najwięcej badanych wskazało Joannę Muchę (37 proc.). Następny w kolejności był premier Tusk (23 proc.), Bartosz Arłukowicz (22 proc.) oraz Jacek Rostowski (13 proc.).

Donald Tusk i Jacek Rostowski najniższe oceny uzyskali wśród mieszkańców wsi i małych miast, najwyższe wśród mieszkańców dużych miast i ludzi lepiej wykształconych. Wśród młodych niskie oceny otrzymał Waldemar Pawlak (2,74).

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!