W styczniowym sondażu OBOP największym poparciem cieszy się Platforma Obywatelska - 37 proc., przed PiS - 22 proc. Niespodzianką są słabsze notowania Ruchu Palikota i PSL. Tylko 1-procentowe poparcie zanotowali "ziobryści".

Jak podaje interia.pl, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w drugiej połowie stycznia, PSL i Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry nie byłoby w Sejmie. Takie wyniki w najnowszym sondażu poparcia dla partii politycznych uzyskał TNS OBOP. A oto pełne wyniki:

PO - 37 proc. (plus 1 proc. w porównaniu z grudniem)
PiS - 22 proc. (plus 3 proc.)
Ruch Palikota - 8 proc. (minus 2 proc.)
SLD - 6 proc. (bez zmian)
PSL - 4 proc. (minus 2 proc.)
PJN - 2 proc.
Solidarna Polska - 1 proc.
Nowa Prawica - 1 proc.

TNS OBOP stwierdził, że zdecydowanych wyborców jest 34 proc., 29 proc. "raczej" głosowałaby, 22 proc. respondentów na pewno nie wzięłoby udziału w wyborach. 18 proc. wyborców nie wie na kogo by zagłosowało.

OBOP podał też wyniki poparcia, uwzględniające wyłącznie zdecydowanych wyborców. PO uzyskała 45 proc., PiS 27 proc., Ruch Palikota - 10 proc., SLD - 8 proc., a PSL - 5 proc.

Sondaż TNS OBOP został przeprowadzony w dniach 19-23 stycznia 2012 r. na reprezentatywnej, losowej 968-osobowej ogólnopolskiej próbie osób dorosłych, metodą bezpośrednich wywiadów kwestionariuszowych face-to-face.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!