Z rankingu zaufania do polityków przeprowadzonego na zlecenie CBOS wynika, że ostatnie dni nie były najlepsze dla Donalda Tuska. Ankietowani tracą do niego zaufanie. W przeciwieństwie do Jarosława Kaczyńskiego.

W sondażu przeprowadzonym przez CBOS w dniach 8-14 marca na liczącej 1015 osób grupie dorosłych mieszkańców Polski, badano zaufanie jakim darzymy polityków.

Ranking polityków, którym ufamy

Okazało się, że największym społecznym zaufaniem cieszy się nadal Bronisław Komorowski. Zaufanie do niego wyraża 68 proc. badanych. Jest to jednak o 4 proc. mniej niż w lutym tego roku. Na drugim miejscu z wynikiem 47 proc. plasuje się wicepremier Waldemar Pawlak. Trzecie miejsce zajmuje Radosław Sikorski - 45 proc. Tuż za nim jest Ryszard Kalisz, któremu ufa 43 proc. ankietowanych.

Ten miesiąc okazał się niezbyt dobry dla szefa rządu. Donald Tusk w notowaniach spadł na piąte miejsce. Dzieli je razem z Leszkiem Millerem z poparciem po 36 proc. Tusk odnotował największy jak dotychczas spadek zaufania, bo aż o 8 proc. W tym rankingu nie zmieniło się poparcie dla Zbigniewa Ziobry. Nadal utrzymuje się na 32 proc.

32-procentowe zaufanie odnotował również lider PiS, Jarosław Kaczyński. Jest to o tyle ciekawe, że poziom zaufania społecznego dla prezesa Prawa i Sprawiedliwości wzrósł aż o 5 proc. Szefowi Ruchu Palikota ufa tylko 29 proc. respondentów.

Ranking polityków budzących największą nieufność

Pierwsze miejsca w tej kategorii piastują wspólnie Janusz Palikot i Jarosław Kaczyński. Otrzymali po 48 proc. głosów. Dla prezesa PiS to dobra wiadomość, gdyż od dłuższego czasu był samotnym liderem, pisze newsweek.pl.
Tuż za tymi politykami uplasował się Donald Tusk otrzymując 45 proc. głosów. Za liderem PO znalazła się Ewa Kopacz. Pani Marszałek Sejmu nie ufa 44 proc. ankietowanych. Ankietowani nie ufają również Zbigniewowi Ziobrze - 39 proc. Do grona polityków, którym społeczeństwo nie ufa, dołączyła również minister sportu Joanna Mucha. W negatywnym rankingu otrzymała 32 proc. deklaracji nieufności.

Znajdź nas na Google+

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!