Sukcesywny spadek sprzedaży iPodów kazał do tej pory przypuszczać, że rynek odtwarzaczy muzycznych w dobie smartfonów chyli się ku upadkowi. Tymczasem koncern Sony zaprezentował urządzenie Walkman ZX2.

Sony nie poszło na łatwiznę i zamierza walczyć swoim produktem o wymagających słuchaczy. Sony Walkman ZX2 to produkt, który ma kosztować 1119 dolarów. Cena jest niebotyczna, ale Japończycy obiecują niepowtarzalne doznania muzyczne.

Sony ZX2 to odtwarzacz pracujący pod kontrolą systemu Android 4.2 i wyposażony w 4-calowy ekran o rozdzielczości 854 na 480 pikseli. W jego aluminiowej obudowie znalazło się 128 GB pamięci wewnętrznej rozszerzalnej kartą microSD. Wyróżnikiem urządzenia jest przede wszystkim oprogramowanie.

Czytaj także: Kochałeś gry z epoki MS DOS? Teraz możesz w nie zagrać dzięki Internet Archive


Na uwagę zasługuje technologia DSEE HX, która ma odwrócić skutki kompresji plików i przywrócić utracone podczas tego procesu detale. Nowy Walkman odtworzy 24-bitowe pliki o częstotliwości 192kHz. Obsłuży takie formaty jak FLAC, AAC, WAV, ALAC, WMA, MP3 czy AIFF.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!