"Spacerem po Rzymie Największe atrakcje miasta" (tytuł oryginału: "Walking Rome. The best of the city") autorstwa Katie Parla to ciekawa propozycja przewodnika po "Wiecznym Mieście".

Wydana na początku tego roku przez Wydawnictwo G+J pozycja zaprasza nas na wakacje bez pośpiechu. Na 192 stronach znajdziemy w nim opisy piętnastu tras. W części 1 Przewodnika National Geographic zatytułowanej "Lotem błyskawicy" wyodrębniono podział na wycieczki jednodniowe, dwudniowe (określone jako "Weekend w Rzymie") oraz części omawiające gdzie znajdziemy rozrywkę i gdzie możemy spędzić czas z dziećmi. Każda trasa uwzględnia odległość jaką mamy przebyć, szacunkowy czas jej przebycia, opis początku trasy, wraz z ponumerowanymi kolejnymi punktami docelowymi zwiedzania. Każde z miejsc zwiedzania jest opisane oraz znajdujemy odnośnik do jego pełniejszego opisu w dalszej (drugiej) części przewodnika.
W "Części Rzymu" (bo tak zatytułowano wyżej wspomnianą część 2) stolica Włoch została podzielona i dokładnie opisana w podrozdziałach (= w częściach): Rzym Starożytni, Od Koloseum do Bazyliki św. Piotra w Okowach, Od Lateranu do term Dioklecjana, Od Kwirynału do Via Veneto, Od Placu Hiszpańskiego do Villa Borghese, Od Panteonu do Piazza Navona, Watykan, Od Zatybrza do Janikulum, Od Getta do Testaccio. W każdej z części (i miasta, i książki) znajdziemy oszałamiające zabytki, ale też proponowane restauracje, czy inne potrzebne miejsca. Szczególnie w tej ostatniej, zatytułowanej "Wskazówki dla podróżnych" dowiemy się wielu praktycznych informacji: od planowania podróży, poprzez dojazd do miasta i jak się po nim poruszać, a wreszcie gdzie można zamieszkać. Wszystko z wykazem telefonów. Ciężko wyobrazić sobie zwiedzanie tak wielkiego miasto, bez przewodnika. Ta właśnie książka powinna być wystarczająca i zadowolić wybrednych, bo oprócz regularnych tras proponuje również "Podpowiedzi", gdzie w ramach zasobów czasowych i finansowych, możemy dowolnie modyfikować nasze trasy o dodatkowe miejsca. Opisy zabytków, fontann, muzeów, obiektów kultu i wszystkich innych, wraz z rysem historycznym, wydają się na naprawdę dobrym poziomie. Zdjęcia są wyraźne, a papier dobrej jakości. Nic tylko zabrać tego niewielkiego (mały format) przewodnika i ruszyć z nim w drogę do i po stolicy Cywilizacji Europejskiej.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!