Rakieta Falcon 9 wyniosła na orbitę 10 satelitów Iridium. Po raz kolejny udało się odzyskać pierwszy człon rakiety. Wylądował on bezpiecznie na platformie zlokalizowanej w pobliżu wybrzeża Kalifornii.

Rakieta Falcon 9 zaliczyła 14 stycznia pierwszy lot w tym roku. Start nastąpił z bazy Vandenberg w Kalifornii po 4 miesiącach od katastrofy na przylądku Canaveral. 1 września 2016 r. doszło do eksplozji przed testem silników, a podczas tankowania drugiego członu Falcona ciekłym tlenem.

Falcon 9 wyniósł na orbitę 10 satelitów systemu Iridium. Ładunek ważył ponad pół tony. Iridium to część systemu telekomunmikacyjengo NEXT.

Po zakończeniu misji głównej, czyli dostarczeniu ładunku na orbitę pierwszy człon rakiety powrócił na Ziemię i wylądował na platformie zlokalizowanej na Pacyfiku w pobliżu wybrzeża Kalifornii.

Była to 28. udana misja rakiet Falcon 9 i pierwsze lądowanie na zachodnim wybrzeżu USA. Co ciekawe platforma, na której wylądował Falcon nazwana została "Just Read the Instructions", co znaczy "Po prostu przeczytaj instrukcje".

wideo: STORYFUL/x-news

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!