(© http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Skydiver_landing.jpg&filetimestamp=20090506213749)

Dopiero w piętnastej próbie spadochroniarzom na lotnisku w Kruszynie pod Włocławkiem udało się pobić rekord Europy. Utworzyli formacje złożoną ze 104 osób.

Spadochroniarze skakali z pięciu lecących blisko siebie samolotów. Spadali z prędkością ponad 200 kilometrów na godzinę. W przestworzach tak sterowali swym lotem by wszyscy razem mogli się chwycić i wylądować. Udało się dopiero w piętnastej próbie.

Spadochroniarze utworzyli formację złożoną ze 104 osób. Swoje spadochrony otworzyli na wysokości ośmiuset metrów. Jak na razie jest to największa liczba osób w Europie biorąca udział w takim wyczynie.

Jak podaje TVN24.pl rekord został pobity podczas imprezy Euro Big Way Camp 2010 - największej tego typu imprezie na naszym kontynencie.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!