Straż pożarna w akcji Straż pożarna w akcji

Straż pożarna w akcji. (© Krzysztof Krzak)

W sobotni wieczór, 28 stycznia 2012 roku, wybuchł pożar w domu znanej kompozytorki, Katarzyny Gärtner, autorki m.in. przeboju "Małgośka" z repertuaru Maryli Rodowicz.

Katarzyna Gärtner zamieszkała w miejscowości Komaszyce w gminie Gowarczów (powiat konecki, województwo świętokrzyskie) w 1985 roku, gdy szwajcarski lekarz poradził jej, że lekiem na jej chorobę będzie osiedlenie się w Górach Świętokrzyskich na piaskach kwarcowych. I tak znana kompozytorka (oprócz "Małgośki" skomponowała także m.in. "wielką wodę", śpiewogrę "Pozłacany warkocz", oratorium "Zagrajcie nam dzisiaj wszystkie srebrne dzwony") znalazła się na Pogórzu Koneckim, gdzie wraz z mężem, Kazimierzem Mazurem (pamiętny Tomaszek z "Nocy i dni"), zajmowała się także hodowlą kóz.

28 stycznia wieczorem w ich domu wybuchł pożar, trawiąc niemal doszczętnie posiadłość artystycznego małżeństwa. Internetowe wydanie dziennika "Echo Dnia" przytacza następującą wypowiedź kierującego akcją ratowniczą młodszego brygadiera, Bogusława Jakóbczyka: "Mieliśmy ogromne trudności z dotarciem na miejsce, z pokonaniem ogrodzenia i przejazdem przed płonący budynek. Gdy już znaleźliśmy się przed budynkiem, wszystkie elementy drewniane stały w ogniu. Nasze działania skupiły się więc nie tylko na gaszeniu pożaru, ale także na wynoszeniu dobytku rodziny znanej kompozytorki".

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!