65-letni traktorzysta zginął w zderzeniu z jadącym do pożaru wozem bojowym OSP. Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej nr 81. Okoliczności wypadku wyjaśnia bialska Prokuratura Rejonowa oraz funkcjonariusze Komisariatu Policji w Terespolu.

Do tragedii doszło w miejscowości Szostaki, gm. Kodeń. Na łuku drogi spotkały się trzy pojazdy: dwa samochody strażackie jadące z przeciwnych kierunków na sygnałach dźwiękowych i świetlnych oraz ciągnik rolniczy.

Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że jadący od strony Kodnia strażak zauważył stojący na poboczu ciągnik oraz zbliżający się z przeciwnego kierunku wóz strażacki.

Kierowca bojowego jelcza przyjął, że traktor ominie szerokim w tym miejscu poboczem, jednak manewr ten nie udał się i lewą stroną uderzył w tył ciągnika rolniczego.

Znajdujący się na traktorze, 65-letni mieszkaniec gminy Kodeń, zmarł na miejscu zdarzenia.

Kierujący, 52-letni strażak z tej samej gminy, był trzeźwy.

Od rana uczestniczył w akcji gaśniczej płonącego budynku mieszkalnego w Chotyłowie, w którego pogorzelisku znaleziono zwęglone ciała dwóch osób.

Po zakończeniu działań uzupełnił w samochodzie paliwo i wodę, miał odpocząć. Wtedy nadeszła informacja o wydobywającym się dymie.

- Oba wozy bojowe, nadjeżdżające z przeciwległych stron i mijające się na łuku drogi jechały do tego samego pożaru, zagajnika w miejscowości Zabłocie - powiedział rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska kom. Jarosław Janicki. - Kierujący pojazdem zbliżającym się od strony Sławatycz, pechowo, dwieście metrów wcześniej, nie dostrzegł zjazdu do Zabłocia.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!