Minister Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak spotkał się w Gdyni z ambasadorem Japonii i załogami goszczących u nas okrętów Morskich Sił Samoobrony.

Gdynię odwiedził Tomasz Siemoniak - Minister Obrony Narodowej. O godzinie 16:30 spotkał się z Ambasadorem Japonii Makoto Yamanaka oraz z dowódcą goszczącego u nas Zespołu Okrętów Szkolnych Morskich Japońskich Sił Samoobrony kontradmirałem Fumiyuki Kitagawa. Do rozmów doszło na pokładzie okrętu-muzeum ORP „Błyskawica”, w reprezentacyjnym Salonie Kaprów.

Po spotkaniu minister w towarzystwie japońskich dowódców okrętów zwiedził flagową jednostkę japońskiego dywizjonu szkolnego
okręt szkolny "Kashima”.Wizyta trzech japońskich okrętów w Gdyni potrwa do soboty. Następnie okręty wezmą udział we wspólnych polsko-japońskich manewrach morskich.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!