Mundurowi w ciekawy sposób przybliżyli zasady korzystania z narzędzi internetowych Moja Komenda i Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa,jak również najczęstsze metody działania oszustów oraz zasady postępowania w krytycznych sytuacjach.

Pobyt policjantów w Łukowskim Ośrodku Kultury miał na celu podkreślenie znaczenia programu Dzielnicowy bliżej nas oraz codziennych relacji między dzielnicowym, a mieszkańcami.

Policjanci objaśniali również założenia oraz zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda.

Krok po kroku słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku mogli przeanalizować sposób umieszczania na mapie lokalnych zagrożeń oraz procedurę, której poddawane są zgłaszane zdarzenia.

- Studenci UTW doświadczyli, że aplikacja Moja Komenda zawiera między innymi bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce - podkreślił podinsp. Andrzej Dudzik. - Ważne też, że po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie aplikacja sama odnajdzie najbliższe komendy oraz to, żeby połączyć się z funkcjonariuszem, wystarczy tylko jedno kliknięcie.

Dzielnicowy st. asp. Marcin Goławski omówił metody stosowane przez oszustów.

Ku przestrodze, przedstawił też przykłady przestępstw oraz poinformował w jaki sposób seniorzy powinni postępować, żeby nie dać się oszukać i czuć się bezpiecznym w miejscu zamieszkania.

Wykład był dobrym sposobem, żeby przestrzec osoby starsze przed oszustwami na tzw. wnuczka czy policjanta.

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!