Prezydent Bronisław Komorowski spotka się we wtorek na szczycie Śnieżki z prezydentem Republiki Czeskiej Vaclavem Klausem.

Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta RP poinformowało, że Bronisław Komorowski uda się dziś na Śnieżkę, by wspólnie z prezydentem Czech Vaclavem Klausem wziąć udział we mszy świętej w intencji ratowników i przewodników górskich, z okazji dnia ich patrona - świętego Wawrzyńca.

Zgodnie z programem opublikowanym wczoraj na stronach kancelarii Prezydenta RP, Bronisław Komorowski o godz. 8.40 wjedzie na górną stację kolejki linowej na Kopie, by szlakiem udać się na szczyt Śnieżki. Tam polski prezydent powita swojego czeskiego odpowiednika, po czym wspólnie udadzą się do kaplicy św. Wawrzyńca, gdzie odbędzie się msza celebrowana przez biskupa legnickiego Stefana Cichego oraz biskupa Dominika Duka z Pragi.

W uroczystościach na Śnieżce, poza prezydentami Polski i Czech, udział weźmie również marszałek Sejmu RP Grzegorz Schetyna. Zakończenie mszy świętej planowane jest na godzinę 13.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!