Spotkanie z fotografią Niesporków z okazji 90-lecia firmy Spotkanie z fotografią Niesporków z okazji 90-lecia firmy

Spotkanie z fotografią Niesporków z okazji 90-lecia firmy (© Krzysztof Niesporek)

Z okazji 90-lecia firmy Foto-Niesporek 6 listopada o godzinie 18 w Galerii Szyb Wilson w Katowicach przy ulicy Oswobodzenia 1 odbędzie się spotkanie z fotografią tej jednej z najstarszych firm fotograficznych w Polsce.

Foto-Niesporek ma swoją siedzibę w magicznej dzielnicy Katowic -
Nikiszowcu. Działają nieprzerwanie od 1919 roku. Augustyn Niesporek przekazał firmę synowi Franciszkowi. W roku 1971 kontynuację tradycji rodzinnej przejęli obecni właściciele firmy: Krystyna i Krzysztof Niesporek.

Od samego początku specjalnością zakładu stała się szeroko pojęta fotografia portretowa, a w szczególności zdjęcia ślubne. Wiele z nich można zobaczyć na stronie internetowej Foto-Niesporek . Prace firmy były wielokrotnie nagradzane na krajowych konkursach, plenerach oraz wystawach fotograficznych.

Warto więc wybrać się 6 listopada o godzinie 18 do Galerii Szyb Wilson w Katowicach przy ulicy Oswobodzenia 1, by spotkać się tam z tak wyjątkowymi fotografiami tej jednej z najstarszych firm fotograficznych w Polsce.

Źródło: Foto-Niesporek

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!