27 czerwca w Wiśle odbyło się spotkanie przedstawicieli władz samorządowych, duchowieństwa i mieszkańców z Prezydentem RP Bronisławem Komorowskim.

W Wiśle na Zadnim Groniu znajduje się rezydencja prezydenta RP. Bronisław Komorowski przez kilka lat przyjeżdżał tu na odpoczynek.

Spotkania z ewangelikami, katolikami i innymi miejscowymi wyznaniami były dla mnie niezwykłym przeżyciem. Odczuwałem szczególny klimat szacunku i zrozumienia, zdolności do przenikania się wzajemnego, szukania tego, co ciekawe i interesujące z punktu widzenia świata wiary i ludzi wiary. W tym zróżnicowaniu jest tu wspólny mianownik wiarypowiedział w sobotę prezydent.

Podczas tego spotkania przekazał pobliskiej parafii ewangelickiej w Szczyrku kielich komunijny ze specjalną dedykacją: Dar Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego dla Parafii Ewangelickiej w Szczyrku 27.06.2015.

Ziemia beskidzka to ziemia wielu wyznań. Pan był prezydentem wszystkich wyznań. Wielokrotnie parafia w Szczyrku zwracała się do pana o wsparcie różnych nabożeństw i akcji. Zawsze spotykaliśmy się z życzliwością i pozytywną odpowiedzią. Za bycie prezydentem wszystkich Polaków z całego serca dziękujemy - rzekł ks. Byrt dziękując za dar i współpracę.

Następnie pastor wręczył prezydentowi z okazji zbliżającego się jubileuszu Reformacji (1517-2017) jedną z pięciuset koszulek uszytych z okazji 500 lat Reformacji, zabawkę edukacyjną w formie Róży Lutra z podstawowymi zasadami Reformacji, specjalną formę na masło z logo 500 lat Reformacji oraz książkę "Mocniejsza niż śmierć", której autorką jest pastorowa Lidia Czyż z Wisły.

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Dziękujemy Bogu za kolejny kielich, który otrzymaliśmy od Prezydenta RP. Będzie służył on w Parafii Ewangelickiej w Szczyrku podczas Komunii Świętej - powiedział ks. Byrt w rozmowie z Wiadomościami24.pl.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!