(© Mateusz Urbaniak)

W ramach realizowanego przez Prawo i Sprawiedliwość cyklu spotkań posłów PiS z mieszkańcami polskich miast, wiceprezes Beata Szydło, tym razem odwiedziła gminę Baranów Sandomierski a konkretnie - Skopanie.

Na spotkanie przybyli oprócz wiceprezes także: Stanisław Ożóg, Jacek Rożek oraz Wojciech Buczak. Obecni byli również burmistrz Baranowa Sandomierskiego - Jacek Hynowski (PSL) i wójt Padwi Narodowej - Robert Pluta. Na otwartym spotkaniu nie mogło zabraknąć mieszkańców całego powiatu Tarnobrzeskiego - których zebrało się około 150 osób.

Będziemy rozmawiać ...

"Eksperci Prawa i Sprawiedliwości przygotowali program dla Podkarpacia. Program ten jest teraz poddawany konsultacjom społecznym. -mówiła w swym wystąpieniu Beata Szydło, Z-ca przewodniczącego komisji finansów publicznych. Pani poseł podkreśliła także, że celem tych spotkań jest w znacznej mierze dyskusja z mieszkańcami oraz samorządowcami nad programem PiS.

Prawo i Sprawiedliwość chce w ramach w/w konsultacji w najbliższym czasie odwiedzić wszystkie powiaty na Podkarpaciu. Partia Jarosława Kaczyńskiego spotyka się z mieszkańcami, aby rozmawiać o sprawach dla nich najważniejszych.

Zdaniem liderki Prawa i Sprawiedliwości, rządząca krajem Platforma Obywatelska przestała w istocie być obywatelskim ugrupowaniem.

"[...] Kolejna nowelizacja budżetu okazuje niekompetencję władzy nie tylko w sferze finansów publicznych lecz w całej jej idei sprawowania władzy. Obecny rząd nie posiada autentycznej świadomości problemów przed jakimi stoi i w przyszłości stanie polski obywatel. Efektem tego jest postępująca emigracja, brak poczucia tożsamości narodowej oraz wiary we własne siły. Przedsiębiorcy nie mają stabilizacji, inwestorzy wycofują się z Polski z powodu biurokratyzacji i postkomunistycznych układów, firmy upadają, młodzi ludzie albo emigrują albo są wykorzystywani na rynku pracy i nie mogą założyć rodziny z powodów materialnych. Tych problemów jest niestety dużo więcej.
Co na to rząd Tuska, przychylne mu media i zaprzyjaźnieni ekonomiści? Kreują wirtualną, groteskową atmosferę, jakoby nic złego się nie stało, dziurę budżetową przecież można uzupełnić, progi ostrożnościowe usunąć, zmniejszyć wpływy do poszczególnych ministerstw i jakoś następny rok przeżyjemy. „Polacy – nie się nie stało!”[...]"


Podczas wystąpień zaproszonych gości, najwięcej mówiono o kwestii walki z bezrobociem, polityki prorodzinnej oraz społecznej, służby zdrowia, a także edukacji i infrastruktury, które winny być fundamentem pod gospodarczy rozwój Regionu.

Mieszkańcy pytają o chodnik i LHS

Najważniejszym i niewątpliwie puntem kulminacyjnym spotkania były pytania zadawane przez mieszkańców powiatu Tarnobrzeskiego. Przybyli wyborcy wyrażali własne zdania i opinie na temat programu PiS i obecnych rządów PO - PSL. Głównym tematem była budowa chodnika i modernizacja LHS w Woli Baranowskiej. Poseł Beata Szydło namawiała do głosowania na Prawo i Sprawiedliwość, bo cytuję: "tylko samodzielne rządy tej partii mogą zagwarantować słuszne zmiany w Polsce."

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!