Siedziba WSiP w Warszawie, www Siedziba WSiP w Warszawie, www

Siedziba WSiP w Warszawie, www.wikipedia.org, licencja GNU Wolnej Dokumentacji (© MyName (Kleszczu))

Nie tylko wydawnictwo Operon prowadzi program próbnych testów przygotowujących do matury. Wydawnictwo WSiP ma własne pomysły – Sprawdź Swoją Szkołę oraz Dobry Sprawdzian Wiedzy – to zestawy maturalnych testów.

Oba programy obejmują wszystkie poziomy kształcenia. Na poziomie ponadgimnazjalnym projekt dzieli się na dwa etapy testów z matematyki, języka polskiego oraz języków angielskiego i niemieckiego. Testy zostają odesłane do wydawnictwa, gdzie są sprawdzane, a ich wyniki analizowane i odsyłane do dyrektorów jako materiał poglądowy dotyczący postępów uczniów w ich placówkach. Testy dzieli zwykle dość długi okres – w tym roku 3 miesiące (I etap 8.12.2010 r., II etap 1.03.2011 r.).

Dobry Sprawdzian Wiedzy skierowany jest przede wszystkim do nauczycieli. Oferuje testy na poziomie podstawowym i rozszerzonym z siedmiu przedmiotów (bez języków obcych), przeznaczone do sprawdzania wiedzy uczniów na początku i końcu każdego roku szkolnego. Dostęp do specjalnej aplikacji komputerowej pozwala nauczycielowi kontrolować postępy każdego ucznia i całych klas. Ten projekt rozpoczął się 15 września. Kolejny etap będzie miał miejsce 15 marca (dla klas maturalnych) oraz 16 maja (dla klas 1-2).

Jak widać, maturzyście nie są już zdani wyłącznie na łaskę CKE, która w tym roku zorganizowała maturę próbną tylko z matematyki. Największe wydawnictwa edukacyjne promują swoje testy, a szkoły często tworzą własne matury próbne.

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!