Sprzątanie świata to międzynarodowa akcja odbywająca się na całym świecie w każdy trzeci weekend września. Celem akcji jest wyrobienie w dzieciach pozytywnej postawy w stosunku do środowiska naturalnego.

Ważne jest nauczenie dzieci odpowiedzialności za środowisko. Segregując odpady oraz sprzątanie okolicznych terenów wzbudza się w nich świadomość ekologiczną. Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Bernarda Chrzanowskiego w Wojnowicach brały udział w akcji "Sprzątanie świata".

Poszczególnym klasom przypisano określone miejsca działania. Wspólna praca w zespole, rozmowy, dyskusje nad przestrzeganiem porządku już od najmłodszych lat uczą postaw proekologicznych i uświadamiają, że lepiej uczyć się, wypoczywać i bawić się w czystym miejscu.

Czytaj też:
Sprzątanie świata

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!