Anglik, przebywający w Polsce, sprzedawał telefony komórkowe na portalu aukcyjnym. Pobierał pieniądze, jednak nigdy nie wywiązał się z zawartych w ten sposób umów. Oszukał ponad 100 osób na terenie całej Polski. Mieszkał w Zielonej Górze. - Jako mieszkanka miasta zaufałam i wpłaciłam pieniądze na zakup telefonu komórkowego, którego nie dostałam do dzisiaj – zwierza się pokrzywdzona.

Panią Zofię (prosiła o nie ujawnianie jej danych) najbardziej bulwersuje fakt, że oszukał ją, bądź co bądź, "ziomek". - Oferta na zakup telefonu była nadzwyczaj okazyjna – mówi dla Wiadomości24pl - A do tego, że sprzedający był z mojego miasta. Czy takiej osobie nie można ufać?

Czasem nie można. Informacje o osobach pokrzywdzonych za pomocą internetowego portalu aukcyjnego zaczęły napływać do policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zielonogórskiej komendy policji z różnych miejscowości na terenie kraju.

W trakcie prowadzonych czynności operacyjnych ustalono personalia wraz z adresem, osoby oferującej po atrakcyjnych cenach telefony komórkowe.

- Okazało się, że to obywatel Wielkiej Brytanii – mówi dla W24 mł. asp. Lidia Kowalska z biura prasowego miejskiej policji w Zielonej Górze. - Wynajął on pokój na terenie naszego miasta, założył konto aukcyjne i aktywował je na nazwisko innej osoby.

29-letni Anglik pobierał pieniądze, jednak nigdy nie wywiązywał się z zawartych w ten sposób umów. - Pieniądze z tych transakcji klienci wpłacali na konto bankowe innej osoby
- dodaje aspirant.

Anglik został zatrzymany w trakcie wychodzenia z mieszkania w Zielonej Górze.

Usłyszał zarzuty oszustwa. Prokuratura Rejonowa wczoraj wystąpiła z wnioskiem do sądu o jego tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące.

Za tego typu przestępstwa może Anglikowi grozić kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!