Sprzedaż pojazdów Renault i Dacia w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku wzrosła o 84 proc. Jest to wynik o 10 proc. lepszy niż przed rokiem.

Samochodów Renault i Dacia sprzedano w styczniu łącznie 2351 sztuk. Tym samym producent odnotował wzrost sprzedaży o 10,2 proc. niż w tym samym miesiącu 2009 roku. Rekordowy wynik osiągnęła Dacia. Miesięczna sprzedaż wyniosła 364 samochody.

Sprzedaż Renault
Liderem sprzedaży w styczniu wśród modeli Renault zostało nowe Clio z 325 sprzedanymi autami w wersji hatchback. Na kolejnym miejscu uplasował się nowy Megane hatchback, który znalazł 265 nabywców. Tym samym odnotowano wzrost o ponad 73 proc. w porównaniu z tym samym miesiącu ubiegłego roku. Ponadto sprzedanych zostało 60 aut w wersji Coupe oraz 278 pojazdów z nadwoziem Grandtour.

Także w styczniu br. nowe Renault Fluence trafił do 43 klientów. Na zakup dostawczego Renault Master w wersji furgon zdecydowało się w styczniu 242 nabywców.

Sprzedaż Dacii
Dacia odnotowała wzrost sprzedaży o 83,8 proc. w porównaniu do stycznia 2009 roku. Dwukrotnie większą sprzedaż odnotował model Sandero sprzedany w ilości 140 sztuk. Na dostawcze modele Logan Van i Logan Pick-up zdecydowało się 62 klientów.

Ponadto, jak informuje producent nadal trwa wyprzedaż rocznika 2009. W zależności od modelu przygotowane zostały rabaty od 6 do nawet 23 tysięcy złotych.
Promocje rocznika 2009 dla modeli Dacii obejmują upusty cenowe w wysokości 4 tys. zł dla Logana sedan i MCV oraz 2 tys. zł dla modelu Sandero.

Źródło: Renault

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!