Trybunał konstytucyjny orzekł, że wliczanie ocen z religii do średniej jest zgodne z Konstytucją - podaje TVN24.

Rozporządzenie Romana Giertycha jest wciąż aktualne, a świadectwa pozostają bez zmian. Przypomnijmy, że udział w zajęciach z religii bądź etyki nie jest obowiązkowy, a przed zmianą wprowadzoną przez Giertycha przedmioty te nie były wliczane do średniej ocen na koniec roku oraz semestru.

Lewica w listopadzie 2007 złożyła wniosek do Trybunału o zbadanie czy rozporządzenie jest zgodne z Konstytucją. Jak się dzisiaj okazało, jest. Według lewicy rozporządzenie było sprzeczne z zasadą bezstronności władz publicznych w sprawach przekonań religijnych, filozoficznych i światopoglądowych. Drugim argumentem była sprzeczność z zasadą równości wobec prawa, ponieważ wprowadza odmienne sposoby liczenia średniej dla uczniów uczęszczających na religię bądź etykę oraz dla tych, którzy nie biorą udziału w takich zajęciach. A średnia ocen decyduje o przyjęciu do danej szkoły.

TVN24

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!