Jakie środki ochrony roślin warto wybrać? Przedstawimy listę porad oraz aktualności z branży ogrodniczej.

Zacznijmy od podstawowego podziału jaki możemy ułożyć dla środków ochrony roślin.
Dzielimy je na:
- chwastobójcze (herbicydy)
- totalne - niszczące całą obsadę
- wybiórcze - niszczące wybiórcze chwasty
- regulatory wzrostu
- zoocydy
- owadobójcze (insektycydy)
- roztoczobójcze (akarycydy)
- nicieniobójcze (nematocydy)
- gryzoniobójcze (rodentycydy)
- ślimakobójcze (mulkocydy)
- mszycobójcze (aficydy)
- grzybobójcze (fungicydy)
- bakteriocydy (bakteriobójcze)

Środki ochrony roślin przydają się w każdym gospodarstwie. W domowym, ogrodniczym i rolniczym. Problemy zdarzają się nie zwykle często. Wtedy z pomocą przychodzą właśnie tego typu produkty, które mogą zapobiec wielu szkodnikom. Może je podzielić na takie grupy:
- Mrówki, mszyce,
- szczury, nornice, gąsienice,
- parch, wełnowiec, czy zaraza,
- zgnilizna pomidorów, ślimaki, chwastów masa.

Czym zatem są środki ochrony roślin? To substancje, mieszanki lub żywe organizmy. Stosujemy powszechnie w ochronie upraw polowych, działkowych i innych. Środki ochrony roślin tzw. ŚOR zwalczają również inne szkodniki.

Same produkty możemy podzielić na takie kategorie bezpieczeństwa: bardzo toksyczne (T+), Toksyczne (T), Szkodliwe(Xn), Pozostałe.

Ważne jest, aby dobierać środki czystości zgodnie z ich zastosowanie i przeznaczeniem, czyli etykietą. Jest to szczególnie istotne w okresie takim jak ten, gdy zaczyna się sezon.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej lub poznać produkty z grupy środków ochrony roślin to zapraszamy na stronę i sklep https://naszogrodniczy.pl

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!