Piątkowe południe 11 grudnia przeszło do historycznego wydarzenia ponieważ Stacja osobowa PKP Kraków - Płaszów po przejściu metamorfozy czyli generalnego remontu została otwarta. Szkoda, że zapomniano o zremontowanie peronów.

Kilka tygodni temu uruchomiono przy okazji inwestycji wybudowania nowej łącznicy tramwajowej nowoczesne jej połączenia z peronami tej stacji.

Przestawiam fragment komunikatu PKP SA odnośnie tego remontu:

W ramach zrealizowanych prac zmieniono układ przestrzenny obiektu, poprawiając jego funkcjonalność, odnowiono elewację i wnętrze budynku oraz wymieniono drzwi i okna. Modernizacja objęła również wymianę wszystkich instalacji oraz uporządkowanie terenu wokół dworca. Dla podróżnych dostępny jest parking typu 'kiss&ride'… .

Obok realizowanych prac modernizacyjnych istotnym elementem było przywrócenie pierwotnego wyglądu mozaiki zdobiącej wnętrze budynku. Abstrakcyjna kompozycja wykonana z turkusowych płytek oraz reliefowej dekoracji w rdzawej barwie została odrestaurowana zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków.

Zmodernizowany dworzec jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W obiekcie znajdują się: kasa z obniżonym blatem, podjazd dla wózków, specjalnie przystosowane toalety, ścieżki dotykowe, mapa dworca w języku Braille’a oraz pętla indukcyjna dla osób niedosłyszących.

- Zmodernizowany Kraków Płaszów to druga… (poprzednio to PKP Kraków - Główny Osobowy)… na terenie aglomeracji i siódma w Małopolsce inwestycja zrealizowana w ciągu ostatnich 3 lat. W przyszłym roku planujemy otwarcie dworca w Wieliczce, natomiast modernizacje obiektów w Miechowie, Muszynie, Oświęcimiu i Zakopanem rozpoczną się w najbliższych latach… .

…Koszt modernizacji dworca Kraków Płaszów wyniósł 4,5 mln zł netto. Projekt został sfinansowany ze środków własnych PKP S.A. oraz budżetu państwa.

Placówka znajduje się na terenie XIII Dzielnicy Podgórze w Krakowie.

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!