(© Ewa Krzysiak)

Od 30 maja do 2 czerwca, w związku z budową II linii metra, zostają zamknięte stacje Centrum i Świętokrzyska. Na trasie Młociny - Ratusz Arsenał i Politechnika - Kabaty pociągi będą kursowały wahadłowo.

Zmiany w kursowaniu metra będą obowiązywały od 30 maja, od godz. 0.00 do 2 czerwca, do godz. 4.00. Na ten czas będzie uruchomiona komunikacja zastępcza. Kursować będą linie tramwajowe 74 i 75 oraz autobusowa Z-1.

30, 31 maja i 1 czerwca linia autobusowa Z-1 będzie kursowała na trasie: Metro Marymont - Włościańska - Słowackiego - Mickiewicza - Andersa - Marszałkowska - Waryńskiego - Metro Politechnika.

Linia 520 wzbogaci się o dodatkowe, stałe przystanki: Metro Świętokrzyska 01 i 02.

30, 31 maja i 1 czerwca zostanie zawieszone kursowanie linii 14. Na jej miejsce zostaną uruchomione tramwajowe linie zastępcze:
74: Piaski - Broniewskiego - Nowowiejska - Marszałkowska - Starzyńskiego - Odrowąża - Annopol.
75: Metro Marymont - Słowackiego - Andersa - Marszałkowska - Nowowiejska - Pl. Narutowicza (w wybranych kursach tramwaje pojadą ul. Grójecką do pętli Banacha). Linia 75 będzie kursowała także z piątku na sobotę oraz z soboty na niedzielę w godzinach kursowania metra.

ZTM prosi pasażerów o wyrozumiałość: "W czasie przejścia tarczy występują drgania, które mogą wpływać na stabilność tuneli I linii metra (w trakcie prac tarczy MARIA w rejonie tunelu I linii, urządzenia pomiarowe zarejestrowały przemieszczenia tunelu o amplitudzie 2,5 milimetra.). Dodatkowo wyłączone musi być napięcie trzeciej szyny, ze względu na prowadzone przez cały czas pomiary i obserwację tuneli. Tarcza ANNA przejdzie zaledwie 2 metry pod tunelami I linii metra!".

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!