FilmUW 2011 FilmUW 2011

FilmUW 2011 (© FilmUW)

W czwartek, 3 listopada, warszawska publiczność będzie mogła po raz pierwszy obejrzeć filmy w ramach 1. edycji Festiwalu FilmUW "Oko na Warszawę", na Uniwersytecie Warszawskim. Impreza potrwa do 5 listopada.

Premierowa edycja Festiwalu FilmUW będzie obejmowała 10 filmów, tematycznie związanych ze stolicą. Wśród nich, najstarszym jest "10% dla mnie", w reżyserii Juliusza Gardana z 1932 roku, zaś najmłodszym - "Krzyk" Barbary Sass z 1982 r.

Ten drugi obraz otworzy festiwal, o godz. 17.45 (o godz. 17 nastąpi oficjalna inauguracja), a towarzyszyć mu będzie spotkanie z reżyserką, po seansie, który będzie miał miejsce na ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, na Kampusie Centralnym UW, w Pałacu Kazimierzowskim, w Auli im. Brudzińskiego. Z kolei film Juliusza Gardana zostanie pokazany o godz. 20.

Kolejne filmy, w piątek i sobotę, zostaną wyświetlone w budynku Starej Biblioteki UW, odpowiednio od godz. 13 i 13.15.

Festiwalowi towarzyszyć będą wydarzenia dodatkowe - wieczorne imprezy w klubach, blisko Kampusu Centralnego, a także koncerty czy też spacer po Pradze śladami filmów związanych z tą częścią Warszawy, z varsavianistką. Zbiórka w sobotę, o godz. 14, w Al. Solidarności, obok wybiegu Tatry, Turni i Miraża.

Warto odnotować, że wstęp na pokazy jest bezpłatny, po uprzednim odebraniu darmowego biletu. Koncerty i wstęp do klubów jest płatny.

Pełen program festiwalu


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!