Stoch mistrzem Polski na Wielkiej Krokwi!

W zawodach o tytuł mistrza Polski na Wielkiej Krokwi Kamil Stoch stanął na najwyższym stopniu podium. Srebro zdobył Bartłomiej Kłusek, a medal brązowy wywalczył Dawid Kubacki.

Konkurs w Zakopanem nie należał do najłatwiejszych z uwagi na zmienne kierunki wiatru. Momentami porywy sięgały około 6 m/s. Sędziowie z tego powodu byli zmuszeni wielokrotnie przerywać zawody. W konkursie dzięki dwóm najdłuższym skokom na 135 i 133 metry zwyciężył Kamil Stoch.

Po zawodach Stoch powiedział dlapolskiegoradia.pl: „Bardzo lubię skakać, jednak czuję już spore zmęczenie. Teraz, więc prawdziwy odpoczynek w domu, a potem może pomyślimy o jakimś wyjeździe. Jestem bardzo zadowolony z sezonu. Wszystko idzie w dobrym kierunku i liczę, że przyszły będzie jeszcze lepszy" - podkreślił.

Niezbyt zadowolony z występów był Maciej Kot. Przed zawodami twierdził, że zawalczy o tytuł, jednak, jak mówił trafiał na fatalne warunki i z tego powodu zakończył zawody dopiero na dziewiątej pozycji. Kot oddał skoki na odległość 110,5 oraz 124,5 metra.

W zawodach wystartowało 68 skoczków z dziesięciu klubów.