W styczniu w polskich salach koncertowych dziewięciu miast wystąpi Strauss Festival Orchestra. Artyści przedstawią porywającą muzykę epoki Franciszka Józefa I i przeniosą słuchaczy do roztańczonego cesarskiego Wiednia.

Po ponad stu latach, dzięki mistrzowskiej muzyce dynastii Straussów, powraca atmosfera roztańczonego i rozśpiewanego cesarskiego Wiednia! W salach koncertowych całej Europy melomani znów powitają Nowy Rok w rytmie słynnych kompozycji. Dźwięki "Walca Cesarskiego" przeniosą nas do sal balowych Wiednia czasów cesarza Franciszka Józefa i cesarzowej Elżbiety - "Sisi". "Opowieści Lasku Wiedeńskiego" wprowadzą publiczność w beztroski klimat zabaw i flirtów dam dworu i eleganckich oficerów. "Marsz Radetzkyego" obudzi ducha zwycięstwa, a liczne polki porwą do tańca. W XXI wieku to właśnie Straussowskie melodie przywołują atmosferę wiedeńskiego dworu z całą jego elegancją, specyficznym humorem i dozą delikatnej frywolności.

Wielki Koncert Galowy w wykonaniu Strauss Festival Orchestra, która występowała w najbardziej prestiżowych salach Europy, między innymi w Musikverken Vienna, Philharmonie Berlín, Koncertsalen Tivoli Copenhague, Auditorium Parco della Musica Roma, Gran Teatre del Liceu de Barcelona, Het Concertgebouw w Amsterdamie, Philharmonie Gasteig w Monachium to znakomita propozycja na styczniowy wieczór.Koncerty w Polsce:
07.01.2016 Kraków, ICE Kraków
09.01.2016 Wrocław, WCK Sala Audytoryjna
10.01.2016 Warszawa, Filharmonia Narodowa
11.01.2016 Szczecin, Filharmonia Szczecińska
12.01.2016 Gdańsk, Polska Filharmonia Bałtycka
13.01.2016 Łódz, Sala Koncertowa Filharmonii Łodzkiej
15.01.2016 Poznań, Sala Ziemi
17.01.2016 Warszawa, Filharmonia Narodowa
31.01.2016 Częstochowa, Filharmonia Częstochowska

Bilety dostępne w kasach Filharmonii, na eBilet.pl oraz w punktach sprzedaży Empik.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!