Minął drugi dzień 9. Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur. Wczoraj na scenie wystąpili: Danyel Waro i Tenores di Bitti Mialinu Pira.

W czwartek, czyli w drugim dniu 9. Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur, można było podziwiać najsłynniejszych śpiewaków Sardynii. Tenores di Bitti Mialinu Pira znane jest z wykonywania perfekcyjnych pieśni polifonicznych. Śpiew cantu a tenore w 2005 roku został uznany za Arcydzieło Ustnego i Niematerialnego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO.Kolejną gwiazdą wieczoru był legendarny bard z Reunionu - Danyel Waro. Jest on legendą muzyki maloya, która również została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Artysta w 2010 roku otrzymał nagrodę WOMEX. Na warszawskiej scenie bardzo mocno zabrzmiały jego protest songi przeciwko dominacji kultury francuskiej i dyskryminowaniu ciemnoskórych mieszkańców wyspy. Występ został bardzo gorąco przyjęty przez publiczność.Trzeciego dnia odbędzie się Koncert Mistrzów prowadzących kilkudniowe warsztaty. Wystąpi również zespół Lindigo z Reunionu, Carmelo Salemi i John Joe Kelly.


Więcej o wykonawcach występujących na WFSK przeczytasz tutaj.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!